Dear Sir or Madam,

on behalf of the Scientific Club of Chemical and Process Engineering (Warsaw University of Technology) I am pleased to invite you to the 9th European Young Engineers Conference (EYEC).

Our conference will be held on 20-22th April 2019 at the Faculty of Chemical and Process Engineering, Warsaw University of Technology (Warsaw, Poland).

The Conference has an interdisciplinary character (detailed information in an attachment) - it is intended for students - both bachelor and master degree as well as PhD candidates.

The official language of the conference is English.

 

Every year our goal is to find the most inspiring and fascinating special guests to share their knowledge with other participants. Thus, we have guested people from all other the Europe: France, Germany, Hungary, United Kingdom, Denmark, Italy, Russia, Croatia, Ukraine, and others.

 The registration lasts 28.10 - 25.11.19

  • 28.10 – 15.11.19 – registration with lower conference fee (320zł, circa 75€);
  • 16.11 – 25.11.19 – registration with full conference fee (370zł, circa 85€).

You can find more information about regulations and registration on our website: www.eyec.ichip.pw.edu.pl

You are very welcome to follow us on other media (LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram)

We kindly ask you to share this information with your friends, students, co-workers and every person who might be interested.

 

We hope to see you in April!

 

Yours faithfully,

Jan Bartha

EYEC Organizing Committee

 

 

Dokumenty Senatu dotyczące wyboru przewodniczących dyscyplin naukowych znajdują się pod adresem: 

https://www.bip.pw.edu.pl/Wewnetrzne-akty-prawne/Dokumenty-Senatu-PW/Uchwaly-Senatu-PW/2019-XLIX

Uchwały Senatu PW od 410/2019 do 422/2019

Od początku listopada DOD zmienia lokalizację – będzie się znajdował w Pałacyku Rektorskim przy ulicy Koszykowej 80. 
https://goo.gl/maps/BymLYe1FAtF4bSU87

 

Zgodnie z § 10 ust. 1 Regulaminu Szkoły Doktorskiej nr 3 (Regulamin Szkoły Doktorskiej Nr 3, Załącznik nr 3 do uchwały nr 391/XLIX/2019 Senatu PW [.pdf]) w terminie miesiąca od rozpoczęcia kształcenia w szkole, doktorant, za pośrednictwem kierownika szkoły, składa wniosek do właściwej rady naukowej dyscypliny o wyznaczenie promotora, promotorów lub promotora pomocniczego. Uprzejmie proszę o przekazanie do DOD odpowiednio przygotowanego wniosku do 12 listopada 2019 r. Jeśli pojawią się jakiekolwiek okoliczności uniemożliwiające złożenie wniosku w ww. terminie bardzo proszę o informację.

Wniosek może mieć dowolny format, ale dla Państwa wygody poniżej znajduje się wzór, z którego mogą Państwo skorzystać.

wzór wniosku o wyznaczenie promotora [.docx]

 

 

 

Zgodnie z § 4 ust. 6 Zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej nr 3 na rok akademicki 2019/2020 w terminie miesiąca od ogłoszenia listy doktorantów kandydaci powinni dostarczyć krótki opis tematyki planowanych badań. Poniżej znajduje się przygotowany dla Państwa formularz. Wersję papierową opisu (opatrzoną Państwa podpisem oraz podpisem przyszłego promotora) bardzo proszę dostarczyć do Działu Obsługi Doktorantów do 12 listopada 2019 r. 

Opis planowanych badań [.docx]

Opis planowanych badań [.pdf]

 

Poniżej przekazuję zaproszenie z NCBJ na warsztaty poświęcone laserom na swobodnych elektronach – myślę, że mogą być dla części z Państwa ciekawe i rozwijające (szczególnie, że NCB deklaruje możliwość opłacenia udziału kilkunastu uczestników). Zainteresowanych proszę o kontakt z dr. Robertem Nietubyciem, podpisanym pod zaproszeniem.


Szanowni Państwo,
zapraszamy Waszych studentów i doktorantów do wzięcia udziału w warsztatach SFE2019 poświęconym podstawom działania laserów na swobodnych elektronach. Warsztaty są organizowane przez Eu-XFEL w Hamburgu i współpracujące organizacje słowackie. Szczególnie zapraszamy studentów ostatnich lat i doktorantów, zainteresowanych pracą przy laserach na swobodnych elektronach, jeszcze szczególniej tych zainteresowanych projektem PolFEL w NCBJ.
Mamy możliwość opłacenia udziału kilkunastu uczestników. Prosimy o zapoznanie się z programem i szczegółami na stronie
http://www.sfel.sk/2019  
Będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie tej informacji
Chętnych prosimy o rejestrację oraz o wiadomość,

Z poważaniem
Robert Nietubyć

NCBJ Świerk, FM2
Sołtana 7, 05-400 Otwock
b. 82, pok. 102 tel. 227180610 i 603100326
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Na stronie Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki http://www.imio.pw.edu.pl w zakładce Studia/Szkoła Doktorska nr 3 opublikowana została ofertą przedmiotów z zakresu dyscyplin naukowych na semestr 19Z wraz z formularzem rejestracyjnym.  Sa tej stronie do momentu uruchomienia oficjalnego serwisu internetowego Szkół Doktorskich (nieokreślona przyszłość) będą zamieszczane bieżące informacje i odpowiedzi na Państwa pytania Pierwsze informacje powinny poajwić się do końca tygodnia… 

We wszystkich sprawach dotyczących bieżącej oferty proszę o kontakt z prof. Mariuszem Zdrojkiem.

 

Rusza również zapowiadany Warsztat Badacza – poniżej informacja od Pana Michała Gajdy, koordynującego ten program:

Szanowne Doktorantki, Szanowni Doktoranci,

Ruszamy z zapisami na pierwsze moduły w ramach "warsztatu badacza", a mianowicie:
- Wprowadzenie do kształcenia w szkołach doktorskich i warsztatu badacza;
- Wprowadzenie do dydaktyki szkoły wyższej i nowoczesnych form kształcenia.

Każdy z tych modułów oferujemy w wersji tygodniowo-popołudniowej oraz sobotniej (START już 26 października). Ze względu na konieczność przygotowania list oraz dokumentów prośba o zapisy do piątku 25 października do godz. 18 na termin sobotni oraz do 30 października na terminy w ciągu tygodnia.

Pierwszy moduł zalecamy wszystkim celem zapoznania się ze specyfiką nowego modelu oraz wymagań, a także zaplanowania swojej ścieżki kariery.

Druga propozycja również zalecana jest do realizacji przez wszystkich doktorantów mających w obowiązkach do wykonania praktykę dydaktyczną. Moduł ten ma za zadanie pomóc w przygotowaniu się do roli nauczyciela akademickiego oraz zaprezentować różne metody i narzędzia do wzbogacenia swojego warsztatu dydaktycznego.

Warunkiem startu zajęć jest zapisanie się min. 20 osób, natomiast ze względu na pojemność sali wykładowej maksimum to 90 osób. Szczegółowe informacje będą przesyłane do zapisanych uczestników.

Opisy przedmiotów w załączeniu natomiast linki do zapisów oraz bieżące informacje, w tym o kolejnych inicjatywach na stronie:

https://www.cziitt.pw.edu.pl/mlodzi-naukowcy/warsztat-badacza/
Na stronie podane są terminy zajęć wykładowych, natomiast w zależności od liczby zapisanych osób będą uruchamiane grupy warsztatowe w kilku terminach, częściowo pokrywających się z godzinami wykładowymi, a częściowo grupy będą w innych terminach, czy przedziałach czasowych.

Pozdrawiam,
Michał Gajda
specjalista ds. badań i projektów